1.    
  2.     Як вберегти себе від шахраїв в сфері експрес кредитування?

Як вберегти себе від шахраїв в сфері експрес кредитування?

29.08.2017

Онлайн кредитування існує не так довго і представлено в Україні не більше ніж 5 років. За цей час кредити в борг в інтернеті стали дуже популярним видом фінансування, однак багато бояться користуватися послугою. Люди вважають, що якщо немає паперового договору, то ніхто не буде нести відповідальність у випадку шахрайства. Також багатьох лякає факт, що їхні дані можуть використати проти них, наприклад, передати третім особам. Сьогодні ми розглянемо ряд питань, які будуть стосуватися безпеки користування онлайн сервісами.

Що таке онлайн кредитування і як воно з’явилося?

Для початку не завадить розібратися, що є традиційний вид фінансування, до якого ставитися вся банківська сфера. Онлайн сервіси миттєвого кредитування в інтернеті – це зовсім новий вид послуг. Він став можливий завдяки розвитку інтернету та комп’ютерних технологій. Коли більшість послуг (купівля їжі, одягу, інструментів, техніки і так далі) перекочували на простори мережі, то логічно, що там знадобилося присутність такого виду кредитування.

Онлайн сервіси – це оператори, які надають гроші в кредит в Україні швидко, зручно та надійно. Завдяки їм, українці можуть отримати до 10-15 тисяч гривень на 30 днів і не переживати, що їм затримують зарплату, пенсію, стипендію. Позичальник може знаходиться в Києві, Одесі, Харкові, Львові, Луцьку, Кривому Розі, Ужгороді, Вінниці або будь-якому іншому місті (селі, населеному пункті). Важливо, щоб у нього були гаджети (комп’ютер і телефон) і підключення до інтернету (3G, Wi-Fi). Величезна перевага миттєвих кредитів полягає в тому, що тут не вимагають довідки про доходи з роботи. Достатньо мати паспорт та ідентифікаційний код.

Як відбувається заповнення заявки?

Зазвичай заповнення заявки займає близько 15 хвилин. Вам достатньо зайти на сайт кредитора і ввести суму і термін кредитування в онлайн калькулятор. Далі вам потрібно натиснути кнопку «Отримати кредит» і заповнити заявку з 20-25 питань. ПІБ, дата і місце народження, відомості про місце навчання та роботи, паспортні та контактні дані – це все, на що вам знадобиться відповісти. Цей вид заявки називається розгорнутий, і лідери ринку використовують саме його. Це зручно, швидко та надійно.

Однак існує ще один вид – короткий. У такому випадку вам не потрібно заповнювати всю інформацію онлайн, а тільки ПІБ та контактні дані, далі вам дзвонить оператор і уточнює іншу інформацію. Будьте уважні при заповненні відомостей, щоб не зробити помилок, оскільки автоматизована система вважатиме за неправдиву інформацію і відмовить у проханні.

Чи можна довіряти онлайн сервісам?

Не так вже й рідко від скептиків можна почути, що, мовляв, новий вид послуг досить ненадійний кредитор. Однак, це не зовсім так. Спочатку потрібно розуміти, що на будь-якому ринку будуть присутні як надійні компанії, так і шахраї. Онлайн кредитування – не виняток. Аналітики радять звертатися до лідерів, які вже заслужили гарну репутацію та авторитет на ринку моментального кредитування. Почитайте більше інформації про МФО, уважно вивчіть договір. Важливо, що одним із зобов’язань сервісів є одна умова – не передавати дані третім особам.

Як перевірити, чи працює онлайн оператор в правовому полі?

В Україні все ще немає спеціалізованого закону, який би регулював діяльність мікрофінансових організацій. Однак, це не означає, що онлайн оператори не підпорядковуються українському законодавству. Навпаки, вони підпадають під дію Цивільного кодексу, багатьох законів України, нормативно-правових актів.

Щоб не мати проблем і остаточно позбутися сумнівів, зайдіть на сайт обраного вами кредитора і перевірте наявність свідоцтва про реєстрацію. Крім того, ви можете зайти на сайти Міністерства юстиції і Нацкомфінпослуг і подивитися чи є ваша МФО в Єдиному держреєстрі юросіб і Держреєстрі фінустанов відповідно.

Наскільки захищені дані при співробітництві з МФО?

Як вже можна зрозуміти з вищесказаного, оператори-лідери експрес фінансування в інтернеті дуже серйозні в питанні репутації. Багато ставлять одним з пріоритетних завдань – забезпечити безпеку зберігання і передачі даних. Як зрозуміти, що МФО надійно і безпечно для користування? Перша й очевидна особливість – це наявність замочка в адресному рядку протоколу HTTPS. Крім того, якщо у вашого кредитора будуть Comodo SSL і PCI DSS (це міжнародні сертифікати безпеки), то в плані безпеки можете не переживати, оскільки сервіс та відповідно ваші дані прекрасно захищені.

Написати коментар